O Středočeském kraji jsme si nejdříve promluvili s ředitelem společnosti Linet Zbyňkem Frolíkem. Ze starého kravína v neznámé vesnici Želevčice u Slaného dokázal za dvacet let vybudovat prosperující podnik s nemocničními lůžky, na kterých leží pacienti po celém světě. 

Středočeský kraj, ve kterém firma Linet sídlí, a v němž podnikatel s rodinou bydlí, se za tu dobu sice také změnil, jasnou vizi, kam směřuje, ale podle Frolíka nemá.

Důležité je podle něj přijmout Prahu jako součást kraje a ne jako místo, kvůli němuž by se měly střední Čechy vymezovat. Vzájemně se totiž potřebují. Metropole dává Středočechům práci s nadprůměrnými platy, vysokoškolské vzdělání i bohatý společenský život. A kraj pak Praze, kterou obklopuje, nabízí potřebné zaměstnance, příjemné místo k bydlení a k rekreaci, či výletům.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.