Předseda představenstva nákladního železničního dopravce ČD Cargo Gustav Slamečka se chystá odstoupit z funkce.

Rezignovat by měl začátkem října, uvedl s odvoláním na dva zdroje web E15. O odchodu prý už jednal s generálním ředitelem mateřských Českých drah Petrem Žaludou.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Oficiálně k ničemu takovému zatím nedošlo," komentoval odchod Slamečky mluvčí Českých drah Radek Joklík. Obdobně reagoval i mluvčí ČD Cargo Jakub Ptačinský s tím, že jde o pouhé spekulace.

O odchodu Slamečky se v kuloárech mluví už delší dobu v souvislosti se zhoršujícími se výsledky hospodaření firmy. Možný odchod šéf Carga naznačil například i při úterním jednání se sociálními partnery.

Slamečku vystřídají "kouzelníci"

Podle vyjádření předsedy Svazu odborářů služeb a dopravy Jaromíra Duška pro ČTK se Slamečka zmínil o tom, že "jeho vedení vystřídají kouzelníci, kteří dokážou, že dovedou firmu řídit lépe."

S tím koresponduje i středeční vyjádření šéfa Českých drah, který E15 řekl, že pro případ Slamečkova odchodu má už připravené řešení.

ČD Cargo, dceřiná společnost Českých drah, zaměstnává zhruba 9500 lidí. Loni výnosy firmy z nákladní dopravy vzrostly o dvě procenta na 14,3 miliardy korun.

Cargo loni snížilo ztrátu z předloňských 853 milionů korun na zhruba 60 milionů korun. Před pár dny ale společnost oznámila, že v letošním roce očekává ztrátu 233 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru