Nymburk měl od začátku mírně navrch, ale přestože několikrát utekl na rozdíl šesti bodů, dlouho se mu nepodařilo odskočit natrvalo. Ostende vždy rychle srovnalo a drželo zápas velmi vyrovnaný.

Na českém šampionovi ještě byla patrná nesehranost po letní přestavbě kádru, a tak často spoléhal na individuální akce a také na přesnou ruku střelců při pokusech za tři body. Celkem v utkání proměnil 12 trojek z 26 pokusů.

Střelecky se dařilo americké posile Taylorovi, jeho krajanovi Abramsovi a pod košem byl tradiční oporou Benda. Naopak v obraně dělal Nymburku největší problémy Lojeski, k němuž se postupně přidali také Katnič a Wright, kteří táhli ofenzivu Ostende.

Problémem Nymburka však byli především až příliš úzkostliví rozhodčí, kteří pískali téměř každý kontakt. Nymburk se tak dostal už ve třetí čtvrtině do vážných problémů s fauly a trenér Ginzburg musel hodně točit se sestavou. Zejména na rozehrávce, kde měli po čtyřech faulech všichni tři basketbalisté. České mistry to ale paradoxně spíše posílilo a zlepšili obranu celého týmu. Soupeř se tak musel častěji uchylovat k nepřipraveným střelám.

Klíčová pasáž přišla v závěru třetí čtvrtiny. Dvě důležité trojky zaznamenal do té doby trápící se Houška, povedly se brejky a Nymburk odskočil na osm bodů. Tentokrát už náskok nepustil. Přispěl k tomu i Abrams, který v úvodu poslední části skóroval nejprve nájezdem a vzápětí proměnil těžkou trojku přes obránce.

A když dal Houška šest minut před koncem další trojku, byl náskok Nymburka už 15 bodů. Ostende to definitivně zlomilo, jeho hra se rozpadla. Český mistr pak na palubovce dominoval a v poklidu si pohlídal postup.

Nymburk - Ostende 83:65 (22:22, 44:43, 68:62)

Nejvíce bodů: Abrams 15, Benda 14, Taylor 13, Pavkovič 10, Houška 9 - Lojeski 16, Katnič a Wright po 14, Stojič 7. Rozhodčí: Arteaga (Šp.), Dozai (Chorv.), Gkontas (Řec.). Fauly: 30:21. Pět chyb: 35. Abrams, 37. Taylor (oba Nymburk). Trestné hody: 17/11 - 27/22. Trojky: 12:3.

Cantú - Academic Sofia 87:79 (26:25, 48:47, 64:60)

Nejvíce bodů: Tyus-Cecchini 18, Markoišvili 15, Smith 13, Aradori a Cusin oba 12 - Heath 21, Watkins 18, Avramov 14.