Expresní přepravní firma DHL Express zvýší od příštího roku kvůli růstu nákladů ceny v průměru o pět procent. Zhruba ve stejném rozsahu zdraží i česká pobočka. Společnost to oznámila v tiskové zprávě.

Konkrétní cenové úpravy se budou lišit v každé zemi v závislosti na místních podmínkách a budou se týkat všech zákazníků, u kterých to smlouvy umožňují, uvedla firma.

Důvodem zdražení je dopad inflace na vstupní náklady expresní přepravy. DHL podle svého vyjádření zohledňuje také náklady, které jsou specifické pro expresní přepravu a nejsou přímo spojeny s inflací. Jde například o regulatorní opatření, jako jsou dodatečné požadavky na bezpečnost.

"Většiny našich klientů v České republice se bude týkat průměrné navýšení do pěti procent. Přesné procentuální navýšení se bude odvíjet od typu užívaných produktů a zásilkového portfolia zákazníka," uvedl obchodní ředitel DHL v ČR Luděk Drnec s tím, že lokální ceníky firma teprve zpracovává a zveřejní je do konce roku.

Zatím jste si přečetli 90 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.