V Turecku budou zanedlouho jezdit vlaky na český pohon. Společnost Škoda Transportation tento měsíc dodala do Jižní Koreji pohony pro lokomotivy, které následně zamíří právě na turecké železnice.

"Jedná se o dodávku 80 kompletních pohonů pro elektrické lokomotivy firmy Hyundai Rotem, které jsou určeny pro Turecké státní dráhy. Celkový objem zakázky představuje pro naši dceřinou společnost Škoda Electric téměř 2 miliardy korun," řekla IHNED.cz mluvčí firmy Lubomíra Černá.

"Je to pro naši firmu na tureckém trhu velký úspěch. Podíl na celé zakázce je skutečně klíčový – dodávka totiž zahrnuje nejen elektrický pohon, ale je zodpovědná i za pohon mechanický. Už během letošního léta podstoupily vyrobené pohony pro novou lokomotivu ve zkušebnách klíčové ověřovací testy v simulovaném provozu.

Plzeňská firma ve výběrovém řízení dokázala porazit firmy, jako byl kanadský Bombardier, nebo italský Ansaldo Breda. Vzhledem k informacím o plánovaných investicích do turecké příměstské a městské kolejové dopravy máme o tento trh velký zájem a vnímáme jeho velký potenciál," dodává mluvčí Škody Transportation.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru