V Turecku budou zanedlouho jezdit vlaky na český pohon. Společnost Škoda Transportation tento měsíc dodala do Jižní Koreji pohony pro lokomotivy, které následně zamíří právě na turecké železnice.

"Jedná se o dodávku 80 kompletních pohonů pro elektrické lokomotivy firmy Hyundai Rotem, které jsou určeny pro Turecké státní dráhy. Celkový objem zakázky představuje pro naši dceřinou společnost Škoda Electric téměř 2 miliardy korun," řekla IHNED.cz mluvčí firmy Lubomíra Černá.

"Je to pro naši firmu na tureckém trhu velký úspěch. Podíl na celé zakázce je skutečně klíčový – dodávka totiž zahrnuje nejen elektrický pohon, ale je zodpovědná i za pohon mechanický. Už během letošního léta podstoupily vyrobené pohony pro novou lokomotivu ve zkušebnách klíčové ověřovací testy v simulovaném provozu.

Plzeňská firma ve výběrovém řízení dokázala porazit firmy, jako byl kanadský Bombardier, nebo italský Ansaldo Breda. Vzhledem k informacím o plánovaných investicích do turecké příměstské a městské kolejové dopravy máme o tento trh velký zájem a vnímáme jeho velký potenciál," dodává mluvčí Škody Transportation.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zatímco Evropu a USA trápí krize, Turecko loni rostlo nejrychleji po Číně. To do země láká i české firmy. Škoda Transportation sem dodává pohon pro elektrické lokomotivy za dvě miliardy korun, ČEZ tu buduje vodní a větrné elektrárny.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru