Krab říční (neboli krab čínský) se nyní potřebuje pářit. A to dělá vrásky Němcům. Krabi totiž migrují k Severnímu moři, k čemuž využívají řeku Labe.

Jenže klepetáči jsou také velmi zdatní v hrabání a dokazují si to mimo jiné na německých přehradách. Podle zprávy Světového fondu na ochranu přírody způsobili krabi jen v Německu škody za celkem 80 milionů eur.

Krab čínský ale trápí i jiné evropské země. Velmi se mu zalíbilo také ve Velké Británii a v Nizozemsku, kde některá města dokonce platí vysoké odměny lidem, kteří zvíře chytnou. Jakmile jsou krabi dopadeni, putují do drtiček, které je přemění na krmivo pro zvířata.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.