Raketový růst IT služeb s sebou nese stále větší požadavky na množství a kapacitu počítačového hardwaru a jeho výpočetní výkon. Velké české firmy proto investují stovky milionů korun do výstavby datových center pro tisíce serverů.

Prostor v nich bude sloužit domácím zákazníkům, samotným provozovatelům nebo jejich sesterským firmám v dalších zemích Evropy.

Výstavbu plánují například česká internetová jednička Seznam, České Radiokomunikace nebo Telefónica. Právě domácí pobočka mobilního operátora se má stát jedním ze dvou mezinárodních technologických IT center v rámci celé skupiny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.