Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

09:00 Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci budou projednávat mj. zprávy ČNB o finanční stabilitě, o výkonu dohledu nad finančním trhem a o inflaci.

10:30 TK Českomoravské konfederace odborových svazů k návrhu státního rozpočtu 2013 a výhledu ekonomiky na příští rok.

Brusel (Belgie) Očekává se stanovisko Evropské komise k zákazu vývozu alkoholických nápojů z ČR, o němž ve čtvrtek rozhodla česká vláda.

11:00 TK Unie výrobců a dovozců lihovin a Českého svazu pro značkové výrobky k návrhům vlády na řešení stávajících prohibičních opatření.

Bratislava (Slovensko) Slovenští hygienici a potravinoví inspektoři zveřejní výsledky kontrol dodržování zákazu prodeje českého alkoholu.

Italská vláda zhoršila výhled

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Recese italské ekonomiky bude v letošním roce mnohem hlubší, než země původně čekala, a ekonomika klesne i příští rok. Vyplývá to z nového výhledu, který dnes schválila italská vláda. Kvůli slabšímu ekonomickému vývoji rovněž vláda zhoršila výhled rozpočtového deficitu.


Španělské banky potřebují 60 miliard eur

Nezávislý audit španělského bankovního sektoru zřejmě ukáže, že banky budou potřebovat 50 až 60 miliard eur (1,3 až 1,5 bilionu Kč). Výsledky auditu mají být zveřejněné 28. září a určí, jak velkou pomoc dostane Španělsko od dalších členů eurozóny. V současnosti má slíbeno až 100 miliard eur.


Američané se dále zadlužují, nejvíce od roku 2008

Americké domácnosti si ve druhém čtvrtletí dále půjčovaly a jejich dluh stoupl nejvíce od roku 2008. Hodnota jejich majetku se ale snížila o půl procenta. Dluh domácností stoupl o 39,4 miliardy USD (757,8 miliardy Kč) na 13 bilionů USD. Růst byl první za více než rok. Čistá finanční hodnota majetku se však snížila o více než 300 miliard USD na 62,7 bilionu USD.


Měkota spustí novou celoplošnou televizi Pětka

Televize Pětka bude zaměřena na původní českou tvorbu a estrády. Podnikatel Luboš Měkota bude dále financovat i provoz již vysílající středočeské TV Metropol. Píše to deník E15. Původně uvažovala právě Měkotou vlastněná TV Metropol o rozšíření svého vysílání a přejmenování na Pětku.


Dow Jones: růst na 13.596,93 bodu

Akcie ve Spojených státech ve čtvrtek uzavřely smíšeně. Nejprve v reakci na nepříznivé údaje z čínské, evropské a americké ekonomiky klesaly. Nálada investorů však zůstává pozitivní, a tak se jim podařilo ke konci obchodování velkou část ztrát smazat a Dow Jones dokonce posílil. Dařilo se energetickým a realitním firmám.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru