Co se dnes děje:

- 12:00 Slovenské Ústředí práce sociálních věcí a rodiny zveřejní údaje o nezaměstnanosti v srpnu

- 13:00 Zasedání dozorčí rady Českých drah. Na programu je mimo jiné projednání personálních záležitostí v představenstvu společnosti a hospodářská situace dceřiné společnosti ČD Cargo

- Zástupci Mezinárodního měnového fondu (MMF) navštíví Bulharsko

- Končí dvoudenní zasedání Rady guvernérů Evropské centrální banky (ECB), rozhodování o úrokových sazbách není na programu

Turbolet ožívá

Letecký výrobce Aircraft Industries z Kunovic na Uherskohradišťsku pracuje na značně vylepšené verzi známého letounu L 410 Turbolet. Údajně se jedná o největší konstrukční změny od roku 1969, kdy vzlétl první prototyp. Píše to týdeník Ekonom. Malý dopravní letoun L 410 je už řadu let nosným programem Aircraft Industries. (VÍCE ZDE)

Babiš zvažuje spolupráci s TV Pohoda

Český miliardář slovenského původu Andrej Babiš zvažuje spolupráci s TV Pohoda, kterou vlastní podnikatel Radim Pařízek spolu s bývalým ředitelem TV Nova Vladimírem Železným. Píší to Hospodářské noviny (HN). Babiš nedávno oznámil, že chce spustit vlastní regionální televizi, a spolupráce jeho mediální společnosti AGF Media s TV Pohoda by podle deníku mohla být jednou z cest, jak toho dosáhnout. (VÍCE ZDE)

Lepší vyjednávací podmínky pro producenty mléka

Čeští producenti mléka budou moci vytvářet větší odbytové organizace k vyjednávání s odběrateli než dosud. Umožňuje jim to nařízení, které ve středu přijala vláda, uvedl zdroj obeznámený s jednáním kabinetu. Namísto dosavadních 15 procent budou moci s mlékárnami vyjednávat až o třetině národní produkce a 3,5 procenta výroba mléka v celé Evropské unii. Nový předpis, který vychází z takzvaného mléčného balíčku EU, má posílit vyjednávací pozici zemědělců.

Bude na opravy silnic?

Ani po středečním jednání vlády není jasno o postoji kabinetu vůči návrhu rozpočtu Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) a Státního fondu rozvoje bydlení (SFRB) na příští rok. Kabinet jednání o návrhu celého státního rozpočtu podle očekávání přerušil, stejný osud má tedy i debata o rozpočtech obou fondů, uvedly zdroje  obeznámené s jednáním vlády.

Cena ropy dále klesá

Světové ceny ropy ve středu prohlubovaly propad a oba hlavní druhy ropy ztrácely ke konci obchodování už přes čtyři dolary na barel. Na trh dál vyvíjely tlak signály růstu těžby v Saúdské Arábii a tempo poklesu později zrychlily údaje o prudkém zvýšení ropných zásob na americkém trhu.

Tchaj-wan investuje miliardy do letiště

Tchaj-wan investuje 15,5 miliardy USD (295,5 miliardy Kč) do expanze svého hlavního mezinárodního letiště. Součástí projektu je vznik nového terminálu a vzletové a přistávací dráhy.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru