Generační rodinné firmy, jejichž vedení či pracovní tým tvoří dvě či více různých generací rodiny, jsou běžné. Zpravidla je v čele ten nejstarší, který později předává žezlo mladším a jednotlivé úkoly rozdělí na své potomky, synovce a další příbuzné.

Můžete se ale dostat do situace, kdy vybudujete firmu a chcete naopak zaměstnat své rodiče. Tento případ však bývá méně častý, ale na rozdíl od pracovních vztahů mezi manželi ho zákon umožňuje. (pozn. zákoník práce výslovně zakazuje založit pracovní vztah mezi manželi nebo registrovanými partnery.)

Než ale rodiče přijmete, udělejte si obrázek, jaká pozitiva a negativa mohou z tohoto kroku plynout.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.