Co se dnes děje:

- končí 54. ročník Mezinárodního strojírenského veletrhu v Praze

- 11:00 Eurostat zveřejní údaje o zaměstnanosti v EU ve 2. čtvrtletí 2012

- Neformální zasedání ministrů hospodářství a financí zemí EU

- 14:30 Zpráva o srpnové inflaci spotřebitelských cen v USA

Škoda chce více oslnit Indii

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto chce zastavit pokles prodeje modelu Fabia v Indii. Připraví proto jeho verzi speciálně pro tamní trh. Většinu dílů pro nové auto chce firma vyrábět přímo v Indii, píšou Hospodářské noviny (HN). Firma již v Indii prodává lokální variantu modelu Rapid.

Třetí kolo tisknutí peněz v USA

Americká centrální banka (Fed) zahajuje třetí kolo takzvaného kvantitativního uvolňování (QE3), při němž bude nakupovat státní dluhopisy a cenné papíry odvozené od hypoték, za které ručí stát. Fed chce tímto způsobem ekonomice pomoci znovu se postavit na nohy, protože dosavadní pomoc nezabrala tak, jak si centrální banka představovala.

Americká centrální banka (Fed) předpokládá, že třetí kolo kvantitativního uvolňování (QE3) bude potenciálně v masivním rozsahu. Nestanovila žádný limit, do kterého bude nakupovat dluhopisy, šéf Fedu Ben Bernanke naopak řekl, že nákupy dluhopisů budou pokračovat tak dlouho, dokud nebude ekonomika v pořádku. Odmítl také, že by takto pomáhal prezidentovi Baracku Obamovi ke znovuzvolení. (VÍCE ZDE)

Schodek rozpočtu USA roste

Státní rozpočet Spojených států skončil v srpnu deficitem 191 miliard dolarů (asi 3,62 bilionu Kč), což je proti stejnému měsíci loni nárůst o 43 procent. Od začátku fiskálního roku, který končí v září, deficit činí 1,164 bilionu dolarů (asi 22,07 bilionu Kč). Nad bilionem dolarů je už čtvrtým rokem po sobě.

Lamborghini svolává vozy ke kontrole

Italský výrobce sportovních vozů Lamborghini svolává ke kontrole asi 1500 vozů. Prověřovat bude starší modely Gallardo Coupe a Spyder, které se prodávaly v letech 2004 až 2006. Firma zjistila, že z posilovače řízení by mohla začít unikat kapalina, která by se pak mohla i vznítit.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru