Stát zakázal s okamžitou platností ve stáncích a mobilních provozovnách rozlévat a prodávat destiláty. Opatření se týká lihovin s více než 30 procenty alkoholu.

"Toto nařízení platí do odvolání," uvedl ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP 09), který nařízení vlády v souvislosti s hromadnou otravou několika desítek lidí metanolem ohlásil. Policejní prezident okamžitě poslal ke stánkařům kontroly, které je mají prohibici upozornit.

Série otrav si už vyžádala 18 lidských životů.

Nařízení se týká provozovatelů stánků, stánků s občerstvením, mobilních stánků a jiných přechodných provozů. Obyvatelé mají upozornit policii a úřady, pokud zjistí, že ho někde nerespektují.

"Lidé by měli zlikvidovat podezřelý alkohol, nekonzumovat jej a v případě zdravotních potíží vyhledat lékařskou pomoc. Nemocnice by pak měly případy nahlásit, neboť povinnost mlčenlivost padla tím, že hromadná otrava je vyšetřováno jako trestný čin spáchaný neznámým pachatelem," dodal Heger.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.