Skupina Penta rozjíždí v Praze třetí developerský projekt. Odkoupila od česko-irské firmy Red Group pozemky po bývalé továrně na letecké motory Waltrovka v Jinonicích.

Na jednom z největších pražských brownfieldů chce vybudovat novou městskou čtvrť s byty, obchody a kancelářskými budovami za zhruba 200 milionů eur (4,9 miliardy korun).

Penta je v realitním sektoru aktivnější spíš na Slovensku, v Česku do něj vstoupila před dvěma lety koupí budovy po České typografii v Praze na Florenci. Dnes tam staví administrativní budovu Florentinum.

Kromě toho drží kontrolní balík akcií ve firmě Masaryk Station Investments, která má smlouvu na rekonstrukci Masarykova nádraží a stavební rozvoj okolních pozemků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku