Češi dávají přednost koupi spíše menšího bytu. Ceny těch velkých tak kvůli slabé poptávce klesají nejrychleji. Za poslední měsíc zlevnily byty 3+1 v průměru o 2,35 %, zatímco byty 1+1 jen o 0,56 %. Vyplývá to z údajů makléřské společností Golem Finance.

"Poptávka po velkých bytech stále není natolik silná, aby dokázala zastavit pokles jejich cen," říká Michal Pich, provozovatel serveru RealityČechy.cz. Tento trend nedokážou zvrátit ani rekordně nízké úrokové sazby u úvěrů na bydlení, ani dočasné zastavení růstu nezaměstnanosti, upozorňuje Pich.

Celkově ceny bytů v Česku i během prázdnin mírně klesly, a jsou tak nejdostupnější v historii. Pokles cen je ale pomalejší než doposud, a podle expertů by tak měly byty dál zlevňovat už jen mírně. Kvalitní byty v dobrých lokalitách mohou i mírně zdražovat.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Byty v Česku stále zlevňují, i když pomalejším tempem. Nejrychleji klesá cena tří- a čtyřpokojových bytů. Sazby hypoték na podzim dál klesnou, jak si banky budou snažit vzájemně konkurovat v nových kampaních, odhadují experti.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.