Odhaduji, že dnes probíhá více než 95 % forexových obchodů soukromých investorů elektronicky. Ještě před 15 lety tento poměr byl téměř 0 %. Tehdy si jen málo velkých bank uvědomovalo tuto příležitost. Dnes je okolo 20 % všech spotových obchodů uzavřeno právě soukromými investory. A téměř všechny jsou uzavřeny on-line.

V tradingu technologie diktují pravidla celému světu. Z jednoduchých důvodů: je to rychlejší, levnější a efektivnější.

Tradiční obchodní platformy, které je nutné instalovat do počítače, jsou dnes spíše pravidlo než výjimka. Na druhou stranu přichází nová generace platforem, které nepotřebují PC. Jsou zaměřené na chytré telefony. Věřím v obrovské příležitosti na trhu chytrých telefonů a mobilních technologií. Klienti budou chtít vidět aktuální kurzy, nejnovější zprávy, grafy, zadávat příkazy, kdykoliv a kdekoliv. To ovšem v žádném případě není konec tradičních PC.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru