Co se dnes děje: 

- Sdružení pro měření sledovanosti (SPMS), které v červnu založila TV Nova a mediální agentura Médea, vyhlásí výsledky výběrového řízení na peoplemetrové měření

- 9:00 Český statistický úřad zveřejní vývoj hrubého domácího produktu (HDP) za 2. čtvrtletí 2012

- 11:00 11:00 Vývoj HDP Řecka za druhé čtvrtletí

- 14:45 Jednání rakouského kancléře Wernera Faymanna s německou kolegyní Angelou Merkelovou, tématem především situace v eurozóně

- 16:00 Řecký premiér Antonis Samaras bude jednat s prezidentem EU Hermanem Van Rompuyem

Stávka Lufthansy se opět dotkne Česka

Palubní personál letecké společnosti Lufthansa vstoupil dnes do 24hodinové stávky, kvůli níž musely být zrušeny dvě třetiny jejích letů po celém světě. Oznámila to agentura AP. Zrušeno je i deset spojů mezi Prahou a Frankfurtem nad Mohanem. Dnešní zastavení práce je nejrozsáhlejší z několika stávek, k nimž se zaměstnanci Lufthansy uchýlili od minulého týdne. Situaci budeme sledovat. (VÍCE ZDE)

Stavba roku už má nominace

V letošním 20. ročníku soutěže Stavba roku nominovala odborná porota do finále například opravený františkánský klášter v Hostinném na Trutnovsku, obří nádrže na pohonné hmoty v Loukově na Kroměřížsku či silniční obchvat Líbeznic u Prahy. Oznámila to ve čtvrtek ABF - Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, která soutěž organizuje.

Katar bude investovat v Egyptě

Katar se během příštích pěti let chystá do turistického sektoru v Egyptě investovat až 18 miliard dolarů (zhruba 352 miliard Kč). Má zájem především o projekty podél Středozemního moře, kde počítá i s výstavbou infrastruktury. Katar tak dává najevo podporu zemi, která se už rok a půl zmítá v politickém chaosu.

Nové modely tabletu Kindle Fire

Internetový obchodní dům Amazon představil čtyři nové modely tabletu Kindle Fire. Některé mají větší displeje než předchozí verze. Internetový prodejce se tak podle agentury AP snaží konkurovat firmě Apple, která chystá na trh uvést nový iPad.(VÍCE ZDE)

Nokia snižuje ceny

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia snížil ceny svých starších smartphonů s operačním systémem Windows Phone od Microsoftu. Například model Lumia 800 má být podle informovaných zdrojů o 15 procent levnější, ceny ostatních modelů zlevní méně. Nokia se k tomuto kroku rozhodla den po tom, co představila dva zbrusu nové smartphony. Trhy ale nové přístroje zatím příliš nenadchly.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru