Problémy eurozóny dominovaly diskusím na 22. Ekonomickém fóru v polském Krynici, největší politicko-ekonomické konferenci ve střední Evropě, která je také nazývána „Východní Davos“. Na závěrečné diskusi konference se k tomuto problému vyjádřil i Günter Verheugen, bývalý evropský komisař v letech 2004–2010.

Podle něj jde o krizi plynoucí ze zadlužení jednotlivých států, nikoliv eura. Jednotná měna je stále silná a v pořádku, řekl Verheugen.

Navíc nejde ani o krizi z nedostatku demokracie v Evropské unii, jak někteří říkají, protože Evropská unie není skutečným demokratickým státem, ale řídí ji spíše národní vlády.

 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku