Střadatelé i firmy, kteří hledají co nejbezpečnější finanční ústav pro své účty, by měli z celosvětového pohledu vybírat v Německu, Nizozemsku, Švýcarsku či Lucembursku. Chybou ale nebude ani banka v České republice.

Vyplývá to z žebříčku nejbezpečnějších finančních ústavů amerického týdeníku Global Finance. Ten do první celosvětové desítky neumístil ani jednu velkou britskou či americkou banku, z nichž se valná část "ušpinila" během finanční krize či nedávném skandálu se sazbami Libor.

Největší bezpečí podle listu poskytují konzervativní instituce střední velikosti. Průzkum, který sestavoval pořadí dle dlouhodobých ratingů bank či analýzy struktury aktiv, ocenil i český bankovní systém. V žebříčku nejbezpečnějších ve střední a východní Evropě totiž skončily české banky na prvních dvou místech.

banner 2

 

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru