Střadatelé i firmy, kteří hledají co nejbezpečnější finanční ústav pro své účty, by měli z celosvětového pohledu vybírat v Německu, Nizozemsku, Švýcarsku či Lucembursku. Chybou ale nebude ani banka v České republice.

Vyplývá to z žebříčku nejbezpečnějších finančních ústavů amerického týdeníku Global Finance. Ten do první celosvětové desítky neumístil ani jednu velkou britskou či americkou banku, z nichž se valná část "ušpinila" během finanční krize či nedávném skandálu se sazbami Libor.

Největší bezpečí podle listu poskytují konzervativní instituce střední velikosti. Průzkum, který sestavoval pořadí dle dlouhodobých ratingů bank či analýzy struktury aktiv, ocenil i český bankovní systém. V žebříčku nejbezpečnějších ve střední a východní Evropě totiž skončily české banky na prvních dvou místech.

banner 2

 

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru