Co se dnes děje:

- 9:00 Český statistický úřad zveřejní výsledky maloobchodu za červenec 2012

- 10:00 Pokračuje řádná zářijová schůze Sněmovny. Poslanci by mohli projednávat Senátem vetovaný návrh daňových změn

- 13:00 Žofínské fórum na téma Dekáda eura – úspěch, nebo zklamání? Zúčastní se guvernér České národní banky Miroslav Singer, bankéř Otmar Issing, ředitel České spořitelny Pavel Kysilka a ekonom Miroslav Zámečník

- 14:00 Francouzský prezident François Hollande bude jednat s prezidentem EU Hermanen Van Rompuyem

- 15:30 Finský výrobce mobilních telefonů Nokia by měl představit dva nové smartphony Lumia s operačním systémem Windows 8 od Microsoftu

- 16:00 Polské energetické firmy PGE, Tauron a Enea a těžařská společnost KGHM podepíšou dohodu o sdílení nákladů při stavbě první jaderné elektrárny v Polsku. Celkové náklady na projekt se odhadují na 30 miliard až 50 miliard zlotých

Varování pro Novu

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) v úterý kritizovala televizi Nova za to, že na začátku roku účelově a předsudečně informovala o romské menšině ve zpravodajství v souvislosti s kriminalitou, napsal server Mediář.cz. Šlo například o lednové zastřelení romského mladíka v Tanvaldu. Nova se proti stanovisku RRTV důrazně ohrazuje a se závěry RRTV nesouhlasí.

Stávky Lufthansy neustávají

Letiště v Berlíně a Frankfurtu nad Mohanem v úterý od rána částečně ochromila osmihodinová stávka palubního personálu největší německé letecké společnosti Lufthansa. Od 13:00 SELČ se protest letušek a stevardů za mzdové požadavky přesunul do Mnichova, kde má trvat do půlnoci. Lufthansa zrušila přes 300 letů, mimo jiné i čtyři spoje s Prahou, což podle ní postihlo více než 43.000 cestujících. Škody odhadla na několik milionů eur. V pátek jí navíc hrozí 24hodinová stávka po celém Německu.

Nový Golf od VW

Německá automobilka Volkswagen v úterý v Berlíně představila sedmou verzi populárního modelu Golf, zřejmě svůj nejdůležitější vůz z hlediska budoucích ambicí. Největší evropská automobilová skupina, jejímž členem je i česká Škoda, sází na to, že nová verze jednoho z nejprodávanějších kompaktů střední třídy jí pomůže naplnit cíl stát se v příštích letech světovou jedničkou.

První jaderná elektrárna v Polsku

Tři přední polské energetické firmy a těžař mědi KGHM podepíší dohodu o sdílení nákladů při stavbě první jaderné elektrárny v Polsku. Oznámily to v úterý představitelé firem. Celkové náklady na projekt se odhadují na 30 miliard až 50 miliard zlotých (178 až 297 miliard Kč).

Americké automobilky jedou na plné obrátky

Americký automobilový trh v srpnu podle údajů předních automobilek silně rostl. Všem třem americkým automobilkám se v srpnu zvýšil prodej na domácím trhu o více než deset procent a byl vyšší, než čekali analytici. Vysoký prodej hlásí i Honda, Volkswagen a Kia. Spotřebitelé se podle analytiků rozhodli nahradit své stárnoucí vozy za nové, úspornější, a vysoká byla hlavně poptávka po pickupech.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru