Podle údajů sdružení Industrial Research Forum (IRF) se v České republice v současnosti nacházejí necelé 4 mil. m2 moderních skladových a výrobních ploch třídy A, přičemž ve druhém čtvrtletí bylo dokončeno cca. 18 tis. m2. Podle společnosti JLL bylo v celé první polovině roku 2012 na trh uvedeno celkem 115 tis. m2 nových industriálních nemovitostí, což znamená meziroční nárůst o 100 procent.

"Ve výstavbě se nyní nachází 122 tis. m2, z nichž je cca 60 procent na základě předpronájmu. Podle našich předpokladů bude v průběhu celého roku 2012 na trh uvedeno přibližně 200 - 230 tis. m2 nových industriálních ploch, tj. zhruba stejný objem jako za celý loňský rok," říká Blanka Vačkova, senior analytička industriálního trhu poradenské společnosti JLL.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.