Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

Praha Poslanci dnes budou hlasovat o návrhu na zvýšení daně z přidané hodnoty, který do dolní komory vrátil Senát.

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble bude jednat se svým řeckým protějškem Jannisem Sturnarasem. Na programu je postup Řecka při zavádění fiskálních reforem.

Situaci Řecka a Španělska bude projednávat také německá kancléřka Angela Merkelová s prezidentem EU Hermanem Van Rompuyem.

Německo Palubní personál největší německé letecké společnosti Lufthansa dnes opět stávkuje za zvýšení mezd.

Moskva (Rusko) Na mezinárodním autosaloně se představí 14 světových a na 70 ruských premiér.

Brusel (Belgie) Statistický úřad zveřejní index výrobních cen za červenec v zemích eurozóny.

Španělsko posiluje problémovou banku Bankia

Španělský fond na restrukturalizaci bank FROB schválil finanční injekci 4,5 miliardy eur (112 miliard Kč) pro problémovou banku Bankia. Oznámil to v pondělí fond s tím, že operaci musí ještě schválit centrální banka a vláda. Peníze mají posílit základní kapitál banky na úroveň požadovanou regulačními orgány.

ČSA se oficiálně zapojily do Českého aeroholdingu

České aerolinie se oficiálně staly součástí Českého Aeroholdingu poté, co ministerstvo financí v pátek podepsalo smlouvu o vkladu 95,69 procenta akcií ČSA do základního kapitálu aeroholdingu. Informovalo o tom dnešní vydání E15. Vláda schválila převod ČSA do Českého Aeroholdingu v polovině června.

Lufthansa znovu stávkuje, ruší se i spojení s Prahou

Palubní personál největší německé letecké společnosti Lufthansa zahájil v úterý v 5:00 SELČ v Berlíně osmihodinovou stávku. V pondělí o tom na svém webu informoval odborový svaz UFO. Po páteční osmihodinové stávce ve Frankfurtu nad Mohanem jde již o druhý protest po nezdaru mzdových jednání s vedením firmy. Cestující čekají komplikace a rušení letů.

ČEZ čeká do měsíce nabídky na koupi pěti elektráren

Energetická společnost ČEZ očekává nabídky na koupi pětice svých uhelných elektráren v průběhu září a na začátku října, sdělila v pondělí ČTK mluvčí společnosti Barbora Pulpánová. Kromě Chvaletic a Počerad nabízí ČEZ k prodeji také elektrárny Dětmarovice a Tisovou společně s Mělníkem III.

Argentina vede obchodní souboj s USA

Argentina podala u Světové obchodní organizace (WTO) již třetí obchodní spor za dva týdny. Země obvinila Spojené státy, že blokují dovoz čerstvých citronů ze severozápadní oblasti Argentiny, oznámila dnes WTO.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru