Které zprávy dnes doporučuji sledovat:

ČEZ otevře obálky s nabídkami na koupi elektráren Chvaletice a Počerady. Nabídky podaly Czech Coal a EPH.

Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu ke konci srpna.

Český statistický úřad zveřejní údaje o průměrných mzdách za 2. čtvrtletí 2012 ve Středočeském kraji.

Vladivostok (Rusko) Výroční zasedání Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří (APEC); vrcholná schůzka 8.-9. září.

Průměrná mzda v Česku meziročně roste

Český statistický úřad oznámí, jak se ve 2. čtvrtletí v Česku vyvíjely průměrné mzdy. Podle odhadů průměrná mzda stoupla meziročně o 1,8 až 3,3 procenta, reálně ale klesla. Po odečtení inflace výdělek poklesl až o 1,5 procenta, odhadli analytici.


Ministr Kalousek už ví, jak by měl vypadat rozpočet Česka

Ministerstvo financí zveřejní údaje o státním rozpočtu ke konci srpna. V červenci klesl schodek státního rozpočtu na 51,7 miliardy z červnových 71,7 miliardy korun. Loni v srpnu deficit činil 87,3 miliardy korun. Podle náměstka ministra financí Jana Gregora vývoj odpovídá předpokladům úřadu.


Palubní personál Lufthansy bude v úterý znovu stávkovat

Už v pátek byl kvůli osmihodinové stávce kvůli mzdovým požadavkům ochromený provoz na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem. V úterý se to bude opakovat. Mluvčí odborářů upozornil, že protest bude delší než ten páteční a že ho uspořádají na více letištích. Podrobnosti zveřejní šest hodin před začátkem stávky, řekl agentuře DPA.


Brusel: V dozorčích radách bude 40 procent žen

V dozorčích radách velkých evropských firem kótovaných na burze má do roku 2020 zasednout 40 procent žen. S návrhem takové směrnice podle německého nedělníku Welt am Sonntag na podzim přijde eurokomisařka pro spravedlnost Viviane Redingová.


New York vyšetřuje investiční fondy včetně Romneyova Bain

Generální prokurátor státu New York vyšetřuje více než desítku amerických fondů soukromého kapitálu ve snaze zpochybnit legálnost jejich všeobecně používané a daňovými úřady uznávané daňové strategie. Případ může mít politický nádech, protože mezi vyšetřovanými je i firma Bain Capital, kterou dříve vedl republikánský prezidentský kandidát Mitt Romney.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru