Vědci z Olomouce slaví úspěch. Skupina botaniků z Centra regionu Haná pro biotechnologický a zemědělský výzkum vyvinula sloučeninu INCYDE, která ovlivňuje růst rostlin. Navíc pro svůj nový přípravek získala v červenci americký patent, který chrání výrobu sloučeniny INCYDE i všechny přípravky, které obsahuje. Pyšní můžou být i kolegové z berlínské Freie Universität, kteří s hanáckými výzkumníky na vývoji spolupracovali.

Sloučenina INCYDE patří do skupiny cytokininů, rostlinných hormonů, které podporují růst a vývoj rostlin. Cytokininy se v rostlinách vyskytují přirozeně a zvýšení jejich koncentrace je jednou z cest, jak ovlivnit růst plodin. Olomoučtí vědci to vyzráli využitím mechanismu, kterým je hladina cytokininů řízena.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku