Které události dnes doporučuji sledovat:

Praha (ČR) 10:00 TK předsedy vlády Petra Nečase a členů Národní ekonomické rady vlády (NERV). Tématem bude zhodnocení uplynulého roku a plán další činnosti NERV.

Praha (ČR) Sejdou se zástupci ministerstva dopravy, odborových organizací působících v dopravě zaměstnavatelů v rámci dopravní tripartity. Jednat budou mimo jiné o ekonomické situaci na ČD Cargo.

Praha (ČR) 10:00 V rámci kulatého stolu Hong Kong Day se představí podnikatelům specifika podnikání v tomto regionu.

Praha (ČR) Developerská společnost Orco zveřejní hospodářské výsledky za 1. pololetí 2012.

Brusel (Belgie) 11:00 Bude zveřejněn index podnikatelského klimatu za srpen v zemích EU.

Moskva (Rusko) Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom zveřejní hospodářské výsledky za první čtvrtletí, největší ruská ocelárna Evraz představí hospodářské výsledky za první pololetí. V Moskvě se také koná mezinárodní autosalón, pořadatelé čekají 14 světových a na 70 ruských premiér.

Berlín (Německo) Úřady zveřejní vývoj nezaměstnanosti za srpen v Německu.

Varšava (Polsko) 10:00 Polský statistický úřad zveřejní předběžné údaje o vývoji HDP ve 2. čtvrtletí

Paříž (Francie) Francouzský výrobce alkoholických nápojů Pernod Ricard představí hospodářské výsledky.

Do vedení Českých drah se dostal ekonom Mejstřík

Na jedno ze dvou uvolněných míst v představenstvu Českých drah (ČD) zasedne ekonom Michal Mejstřík. Nestane se ovšem náměstkem ředitele Petra Žaludy, jeho úkolem bude starat se o dobré vztahy drah s Bruselem. Z vedení ČD ale naopak letos odejde ekonomický náměstek Michal Nebeský. Informuje o tom deník E15 a Mladá fronta Dnes (MfD).

Karel Komárek koupil obchodní centrum Bořislavka

Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka koupila projekt na výstavbu obchodního a kancelářského centra Bořislavka v Praze 6. Získala jej od švédské realitní skupiny Ikano, informuje deník E15. Kupní cenu KKCG nezveřejnila.

Německo umožnilo výstavbu větrných parků na moři

Německá vláda schválila návrh zákona, který by měl otevřít dveře mohutné výstavbě větrných parků na moři. Část nákladů má být podle návrhu přenesena opět na spotřebitele, kteří už tak musí hradit rozvoj drahých obnovitelných zdrojů, jimiž chce vláda nahradit uzavírané jaderné elektrárny. Další prudký rozvoj větrných zdrojů na severu Německa by přitom zřejmě ještě zhoršil situaci s těžko zvladatelnými přebytky proudu, které ohrožují stabilitu české přenosové sítě.

Hospodářství USA v minulých dvou měsících rostlo

Americká ekonomika v posledních dvou měsících dál postupně rostla. Průmyslová aktivita ale v řadě oblastí zeslábla a tempo najímání zaměstnanců stagnuje. Uvedla to ve středu americká centrální banka (Fed) v situační zprávě o vývoji ekonomiky zvané Béžová kniha.

Samsung ohlásil první chytrý mobil s Windows

Jihokorejský koncern Samsung Electronics ohlásil vůbec první chytrý mobilní telefon s novým operačním systémem Windows Phone 8 od společnosti Microsoft. Středečním nečekaným oznámením na výstavě elektroniky v Berlíně tak o týden předstihl finskou Nokii, která přitom s Microsoftem na mobilních telefonech spolupracuje už zhruba rok.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru