Česká republika pravděpodobně nepřijde o pravidelné přímé letecké spojení do USA. Od 14. listopadu bude dvakrát týdně létat na trase Praha - Miami společnost Travel Service. Píše o tom deník South Florida Business Journal. Šéf Travel Service Jiří Šimáně nicméně pro IHNED.cz uvedl, že se o letech mezi Prahou a Miami definitivně rozhodne až během září.

K letům by měly aerolinky využívat stroje Boeing 737-800. Kvůli tomu by let neměl být přímý - letadla zřejmě budou muset kvůli tankování přistát na Azorských ostrovech.

Jediným dopravcem, který létá přímo na trase Česko - USA, je Delta Airlines, která provozuje linku z Prahy do New Yorku. Ta však v půlce listopadu s těmito lety skončí.

Delta Airlines pravidelné spojení opustily v rámci omezování letů mezi USA a Evropou. Důvodem prý byla aktuální slabá poptávka.

Kromě New Yorku v minulých letech existovalo přímé letecké spojení na sever amerického kontinentu do Atlanty a kanadského Toronta. Delta pro spojení Prahy s New Yorkem v zimním řádu využívala Boeing 767-200 s kapacitou 209 sedadel.

Travel Service vlastní Unimex Group Jiřího Šimáněho a Jaromíra Šmejkala společně se šéfem aerolinek Romanem Vikem a Icelandair Group.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru