Stále více žen ve Spojených státech amerických proniká do nejvyšších manažerských pozic. Zástupkyně něžného pohlaví nyní v největších amerických firmách zastávají čtyři procenta funkcí výkonných ředitelek. A to je rekordní číslo, loni to bylo 3,2 procenta.

Ruku v ruce s jejich rostoucím počtem stoupá i zastoupení vrcholných manažerek v prestižním žebříčku nejvlivnějších žen světa, který každoročně vydává časopis Forbes.

V čele největších amerických podniků stojí celkem 20 žen, z toho 11 z nich se dostalo do své funkce v loňském nebo v letošním roce.

Příkladem může být sedmatřicetiletá Marissa Mayerová, která v žebříčku obsadila 21. příčku. Funkci viceprezidentky internetového gigantu Google vyměnila za šéfování konkurenčnímu Yahoo teprve v polovině letošního července.

Její jmenování vyvolalo u některých kritiků pozdvižené obočí, Mayerová je totiž těhotná a zanedlouho očekává narození svého prvního dítěte.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru