Už dvakrát se rozhodl pražský primátor Bohuslav Svoboda razantně zasáhnout do zaběhnutých dlouholetých pravidel pražské radnice a pokaždé uspěl. Jenže když se rozhodl čistit dopravní podnik, narazil. A jeho oslabená pozice v ODS teď ohrožuje i celou pražskou koalici.

Osudný den pro primátora přijde nejspíš už příští úterý, kdy bude městská rada řešit obsazení dozorčí rady dopravního podniku. "Vím, že turnaje se vyhrávají a prohrávají. Já teď musím dokázat, že víc vyhrávám, než prohrávám. Pořád mi stojí za to, abych o to bojoval," odmítá se Svoboda předem vzdát.

Primátor ale také varuje, že může skončit i sám. To pokud by budoucí šéf dopravního podniku nepokračoval v práci, již započal odvolaný ředitel Vladimír Lich, Svobodův spojenec. "Já jsem s touto koalicí spjat, ta mě v nějaké podobě potřebuje, protože když mě nebude mít, tak bude mít veliký problém," varoval Svoboda.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.