Co se dnes děje:

- Těžební společnost NWR, vlastník OKD, a nizozemský řetězec Ahold, zveřejní hospodářské výsledky za první pololetí.

- 11:00 TK k představení nové kolekce nápojového skla pro značku Budweiser Budvar.

- 16:00 Zpráva o vydávání stavebních povolení a prodeji nových domů za červenec v USA.

- 19:00 Německá kancléřka Angela Merkelová se sejde s francouzským prezidentem Françoisem Hollandem. Hlavními tématy jednání budou situace v eurozóně a vývoj v Sýrii.

Poruchové pražské tramvaje

Téměř polovina tramvají Škoda 14T, které si pražský dopravní podnik pořídil před pěti lety, má problémy s převodovkami, a nemůže proto do provozu. Informovala o tom televize Nova. Opravy, které by podle dřívějších odhadů mohly dosáhnout až desítek milionů korun, by měly začít v září. Dopravní podnik bude muset podle televize všech 59 souprav Škoda 14T s designem Porsche opravit na vlastní náklady.

Firma z Rathovy kauzy končí

Stavební firma Konstruktiva Branko, jejíž ředitel Pavel Drážďanský a obchodní šéf Tomáš Mladý jsou obviněni v korupční aféře bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, podle deníku E15 mizí z trhu. Nástupcem firmy s miliardovým obratem a dvěma stovkami zaměstnanců je podle obchodního rejstříku neznámá společnost s ručením omezeným Tenton, která vznikla letos na jaře se základním kapitálem 200.000 korun, píše.

Obří zakázka České pošty

Česká pošta vypsala další obří zakázku. Podle dnešních Lidových novin hledá dodavatele nového počítačového propojení s pobočkami, za nový systém nabízí 1,2 miliardy korun.

Prodeje domů v USA ožívají

Prodej starších domů ve Spojených státech v červenci vzrostl o 2,3 procenta a v ročním přepočtu se prodalo asi 4,47 milionu domů. Jde přitom o první nárůst po třech měsících. Podle Národního sdružení realitních kanceláří (NAR) se proti loňsku zvýšily také ceny, což svědčí o tom, že realitní trh se pozvolna zotavuje.

Fed možná opět podpoří ekonomiku

Americká centrální banka (Fed) by mohla brzy sáhnout k nové podpoře ekonomiky. Ukázal to zápis z posledního jednání měnového výboru Fedu, kde se pro takovou možnost vyslovila většina členů výboru. Intervenci ale podmiňují tím, že se stav ekonomiky výrazněji nezlepší. Po zprávě začaly růst ceny ropy a zlata, kurz eura k dolaru se vyšplhal nad 1,25 USD.

Nissan svolává vozy ke kontrole

Japonská automobilka Nissan Motor ve Spojených státech svolává ke kontrole 7842 vozů Infiniti JX35. Technici musí zkontrolovat, zda u těchto vozů není vadný palivoměr. Infiniti JX35 patří mezi luxusnější vozy z kategorie "crossover" a konkrétně tento model je pro rok 2013.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru