Co se dnes děje:

- 9:00 Schůze vlády. Na programu mimo jiné:
    - návrh novely zákona o spotřebitelském úvěru;
    - poslanecký návrh novely zákona o poštovních službách;
    - makroekonomická predikce České republiky;
    - zpráva o základních tendencích příjmové a výdajové situace domácností ČR v 1. čtvrtletí 2012;
    - zpráva o inflaci/III 2012.

- 14:00 Veřejná schůze Rady Českého rozhlasu. Na programu mimo jiné výroční zpráva o hospodaření ČRo za rok 2011, aktualizace rozpočtu ČRo na rok 2012, výsledky hospodaření ČRo za 1. pololetí 2012.

- 14:30 Setkání, které pořádá Skupina ČEZ a společnost McDonald's při příležitosti otevření první dobíjecí stanice. Tématem bude aktuální stav vývoje projektu Elektromobilita Skupiny ČEZ a současné aktivity v oblasti podpory životního prostředí McDonald's ČR.

- Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG), která působí i v České republice a na Slovensku a s jejímiž akciemi se obchoduje na pražské burze, zveřejní pololetní výsledky hospodaření.

- Výkonná ředitelka MMF Christine Lagardeová navštíví Egypt, bude jednat o podmínkách půjčky na pomoc egyptské ekonomice.

- Rusko by se mělo stát 156. členem Světové obchodní organizace (WTO).

- Největší světový výrobce počítačů Hewlett-Packard zveřejní hospodářské výsledky za třetí čtvrtletí.

Od září začne v Česku tzv. kurzarbeit

S odchylkami od původního plánu i od německého vzoru odstartuje v září česká verze tzv. kurzarbeitu, tedy opatření na podporu udržení zaměstnanosti v období hospodářských potíží. Tuzemská verze bude podle dnešních Hospodářských novin štědřejší, stát se nebude s firmami dělit o náklady, ale uhradí je celé sám, a to až po dobu půl roku. Zaměstnancům navíc půjdou namísto původně plánovaných 60 procent platu celé mzdy, píšou HN.

Exšéfka České pošty povede Médeu

Bývalá generální ředitelka České pošty Marcela Hrdá, kterou z funkce loni na konci února odvolal tehdejší ministr vnitra Radek John (VV), se stala výkonnou ředitelkou mediální agentury Médea vlivného podnikatele Jaromíra Soukupa. Píšou to dnešní Lidové noviny. Médea, kterou bude nyní Hrdá řídit, je největší mediální agenturou v zemi.

USA a Japonsko proti dovozním bariérám v Argentině

Spojené státy a Japonsko se v úterý připojily ke stížnosti Evropské unie u Světové obchodní organizace (WTO) na nedávno zavedené dovozní bariéry Argentiny. Argentinské praktiky omezování dovozu v posledních měsících kritizovalo více než dvacet členských zemí WTO. Prudké zhoršení mezinárodních obchodních vztahů mezi Argentinou a západním světem nastalo poté, co vláda prezidentky Cristiny Fernándezové rozhodla o znárodnění ropné společnosti YPF.

Shell chce v Číně investovat miliardu dolarů

Britsko-nizozemská společnost Royal Dutch Shell plánuje investovat v Číně nejméně miliardu USD (19,9 miliardy Kč) ročně do těžby břidlicového plynu. Řekl to v úterý v rozhovoru pro agenturu Reuters jeden z čelních představitelů Shellu v Číně Lim Haw Kuang. Investice je součástí plánu expanze firmy na největším energetickém trhu světa.

Belize je podle S&P v platební neschopnosti

Mezinárodní ratingová agentura Standard & Poor´s v úterý konstatovala, že Belize včas neuhradilo splatný dluh, a srazila jeho úvěrovou známku do kategorie selektivní platební neschopnosti. Zdůvodnila to tím, že středoamerická země v pondělí nezaplatila investorům pololetní úrok ze svého dlouhodobého dluhopisu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru