V pražské ODS se v úterý večer odehraje další kolo boje o pražský dopravní podnik a jeho miliardové zakázky. Jedná klub zastupitelů strany, která je rozdělena na dva tábory. Ten jeden reprezentuje předseda pražské ODS a primátor hlavního města Bohuslav Svoboda, ten druhý tvoří ti, kdo měli moc před jeho nástupem.

A předmětem sporu je post ředitele dopravního podniku. Svobodova muže Vladimíra Liche odvolala dozorčí rada a představenstvo, kde má ODS silné zastoupení, minulý týden. Lich se pokoušel změnit řadu velkých zakázek předchozího vedení, a jak přiznává, s politiky v dozorčí radě o tom nechtěl moc mluvit.

Bývalý předseda pražské ODS Boris Šťastný, který stojí proti Svobodovi, tvrdí v rozhovoru pro IHNED.cz, že za vším je ale jen touha po moci současného primátora Prahy.

Cítíte se v souvislosti s událostmi v dopravním podniku jako vítěz nad primátorem Svobodou, když je nyní pražská ODS rozštěpená?

Necítím se být vítězem. Z toho, že se pražská ODS štěpí, je slabá nebo neúspěšná, radost nemám. Právě naopak, jsem z toho velice smutný.

Na druhou stranu ale cítím jistou míru satisfakce. Potvrdila se totiž má slova o tom, že panu docentu Svobodovi vůbec nejde o boj dobra se zlem či o přerod pražské ODS, nýbrž čistě o získání mocensko-ekonomického vlivu díky laciným politickým trikům a prodeji pražské ODS tůmovsko-schwarzenbergovské části TOP 09.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.