Ekonom Vladimír Bezděk ukončil své členství v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Důvodem je jeho profesní působení na Slovensku, kam se i s rodinou přestěhoval. Informoval o tom tiskový odbor vlády.

Bezděk informoval premiéra Petra Nečase i ostatní členy NERVu o své rezignaci na člena ekonomické rady.

"Nejsem tak schopen adekvátně přispívat k činnosti NERVu a jejich odborných skupin," uvedl ve svém rezignačním dopise.

Po Bezděkově odchodu tak má NERV 14 členů. "V současnosti není určen žádný náhradník za odcházejícího člena NERV Bezděka," uvedl tajemník NERV David Havlíček.

Bezděk se dlouhodobě zabývá problematikou penzijní reformy. Jeho přínos v poradním sboru ocenil i premiér Petr Nečas. "Výstup pracovní skupiny NERV pro důchodovou reformu byl jedním z důležitých podkladů pro vytváření vládní koncepce reformy penzí," uvedl Nečas.

Bezděk v minulosti působil například v České národní bance, Aegon Pojišťovně či Aegon Penzijním fondu. Koordinátorem přípravy podkladů pro rozhodování o důchodové reformě byl již v období 2004–2005.

Ekonomická rada obnovila svou činnost před dvěma lety s cílem pomoci vládě nalézt optimální podobu reforem. NERV se také podílel například na Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti ČR na roky 2012–2020.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru