Hospodářská komora ČR prochází svou prozatím nejhlubší krizí. Zaměstnanci si stěžují na vedení organizace, nelíbí se jim hospodaření a chování klíčového představitele – prezidenta Petra Kužela. Ten ale odmítá kritiku obsaženou v nedávno sepsané petici proti němu, a naopak rozdává výpovědi.

Zaměstnanci Hospodářské komory obviňují svého prezidenta ze špatného hospodaření - čtěte ZDE

Podle zdroje IHNED.cz už jsou propuštěni téměř všichni lidé z vedení. Mnozí z nich ale z firmy odcházejí sami, údajně jim přijde zbytečné čekat na výpověď.

"Dnes je úřad po týdnu fungování Petra Kužela a jeho nového managementu v troskách, porušuje se zákoník práce, zaměstnancům bylo a je vyhrožováno. Na základě těchto událostí někteří další zaměstnanci dali výpověď s uvedeným důvodem ´pod nátlakem´. Zaslal jsem podnět ke kontrole na Inspektorát bezpečnosti práce a Dozorčí radě HK ČR," stojí v prohlášení šéfa ekonomického a správního odboru Jiřího Vojtěchovského. Ten je jedním z těch, kteří z firmy odešli dobrovolně.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Prezident Kužel ale kontruje, že existují zaměstnanci, kteří byli k podpisu petice nuceni, anebo byli podepsáni někým jiným. "Je několik zaměstnanců, kteří byli pod peticí podepsáni bez jejich vědomí, nebo byli k podpisu nuceni panem Vojtěchovským. Na výše uvedeného je podáváno trestní oznámení. Dále pan Vojtěchovský domlouval v minulosti podezřelé obchody zejména pro zahraničí," napsal v e-mailu směřovaném do HN Petr Kužel.

"Tvrzení Petra Kužela o podivných obchodech je nesmysl, všechny aktivity mé a mých kolegů byly vždy předem odsouhlaseny nadřízeným tajemníkem úřadu a prezident byl vždy předem informován a vše probíhalo schválenými procesy a je zdokumentováno," reaguje Vojtěchovský.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru