Černý rok českého stavebnictví. Propad se nevyhýbá téměř nikomu. Nejhůře jsou na tom stavitelé zaměření na dopravní infrastrukturu, ale i další segmenty mají úzkostně málo zakázek.

A jak říká v rozhovoru Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví, zlepšení není v dohledu. Čekat se dá další propouštění a boj o udržení malých a středních stavebních firem.

České stavebnictví se propadá stále hlouběji. Tak špatné výsledky snad už ani nemohl nikdo čekat?

Zcela jistě jsme to čekali. Ukázaly nám to výsledky našeho průzkumu mezi stavebními firmami. Situace se navíc bude i dál jen zhoršovat. Především oblast inženýrského stavebnictví a z toho dopravní infrastruktura je na tom bídně.

Je nějaká oblast stavebnictví, která se i přes to drží nad vodou? Třeba oblast levnějších montovaných domů?

V podstatě není žádná oblast, která by vyčnívala. Stačí, když se podíváte na propad zahájených staveb nových bytů. Možná, že montované domy se prodávají lépe i díky cenám, ale na druhou stranu si musíme uvědomit, že to je jen velmi malý segment stavebnictví a zachránit na tom všechny nejde.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku