Řecká vláda spustila lov na miliardy eur, které si nejbohatší lidé ukryli na tajných účtech v zahraničí. Rekordmanem je podnikatel, který před daňovými úřady dokázal utajit svůj obrovský majetek. Prozradil ho převod desítek milionů eur, které skončily na zahraničních kontech.

"Jorgos D. přiznal úřadům jen 25 tisíc eur. Na bankovní účty v cizině však vloni poslal víc jak 52 milionů eur," uvádí se v dokumentu, který od Řecké národní banky získal deník Ta Nea.

Na podnikatele si teď posvítí daňoví kontroloři. Chtějí zjistit, jak k obrovským přišel a jestli by část z nich mohla dodatečným zdaněním pomoct zaplnit prázdnou státní pokladnu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.