Zaměstnanci Hospodářské komory ČR podepsali petici proti svému prezidentovi, obviňují ho z nehospodárnosti a předražených zakázek. Vedení komory tvrdí, že to není pravda, ale prošetří to.

Nedávno více než třicet zaměstnanců Úřadu Hospodářské komory ČR, tedy zaměstnanců komory, podepsalo zvláštní petici adresovanou vedení. Vyčítají v ní nejvyššímu představiteli komory, prezidentu Petru  Kuželovi, že pro komoru pracovaly firmy, které  si za to účtovaly nadsazené ceny, a že je právě on protežoval.

"... jako prezident HK ČR se pan Petr Kužel dlouhodobě snaží o prosazování svých osobních zájmů," píší mimo jiné zaměstnanci.

V petici jsou uvedena konkrétní jména firem a některých projektů. Navíc byl v této petici Kužel obviněn, že překračuje své pravomoci a svým chováním dobré mravy.

Hospodářská komora České republiky má přitom zastupovat podnikatelskou veřejnost a byla dokonce zřízena zákonem. Má tu výsadu, že pokud vláda navrhuje zákony týkající se podnikatelů, je takzvaným povinným připomínkovým místem. Znamená to, že se je třeba se dotázat na názor Hospodářské komory. Komora také radí podnikatelům a je například členem platformy pro transparentní veřejné zakázky.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru