Co dnes očekáváme:

- Sledujeme situaci kolem registru vozidel. Pokud do pátku nebude fungovat, slíbil ministr dopravy Pavel Dobeš podat demisi

- Petrochemický holding Unipetrol zveřejní hospodářské výsledky za 2. čtvrtletí a pololetí 2012

- Jednání bankovní rady České národní banky. Následně ČNB zveřejní účast členů bankovní rady na měnovém zasedání 2. srpna

- Řecký premiér Antonis Samaras se setká s představiteli takzvané trojky zahraničních věřitelů, tedy Evropské komise (EK), Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF). Odpoledne bude Samaras jednat s předsedou EK Josém Barrosem

- hospodářské výsledky za druhé kalendářní čtvrtletí dnes zveřejní: Volkswagen, Credit Suisse, Unilever, Siemens, Exxon Mobil, Amazon.com nebo Starbucks

Zakázka pro plzeňskou Škodu

Plzeňská Škoda Electric, jeden z největších světových výrobců trolejbusů, dodá do bulharského hlavního města Sofie 50 nízkopodlažních trolejbusů za 360 milionů korun. Česká firma v tendru porazila ruskou Trans-Alfa Electric, informuje dnešní vydání deníku E15.

Problémy UPC

Značný počet zákazníků tuzemského kabelového operátora UPC se od středečního večera nemůže připojit k internetu. Podle serveru Aktuálně.cz zasáhl výpadek internetových služeb UPC Prahu, Brno či Pardubice.

Moody´s se zaměřila na německé banky

Mezinárodní ratingová agentura Moody's snížila výhled finanční spolehlivosti 17 německých bank z kategorie "stabilní" na "negativní". Již v pondělí zhoršila na pozadí nejistot kolem vývoje v eurozóně výhled ratingu pro Německo coby stát.

Geithner pod palbou politiků

Americký ministr financí Timothy Geithner se ve středl ocitl pod palbou zákonodárců za to, jak chabě reagoval na informace, které měl už před více než čtyřmi lety o manipulacích světových bank s mezibankovními úrokovými sazbami Libor. Geithner se v prvním slyšení na toto téma v Kongresu hájil tím, že prý hned zpočátku na manipulace se sazbami upozorňoval příslušné regulační orgány. (VÍCE ZDE)

Ceny ropy mírně vzrostly

Světové ceny ropy ve středu smazaly průběžné ztráty a nakonec mírně vzrostly. Podpořily je naděje na další opatření americké centrální banky (Fed) proti útlumu ekonomiky a sílící obavy z dopadu vývoje v Sýrii na situaci na Středním východě. Odpoledne ropu srážely údaje o nečekaném růstu ropných zásob ve Spojených státech. Barel ropy Brent nyní stojí 103,86 dolaru.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru