Sázková společnost Tipsport, která je největším tuzemským provozovatelem kurzových sázek na sportovní události, chystá po koupi Chance další velké akvizice.

Peníze na ně chce získat prodejem dluhopisů. Nominální hodnota dluhopisu bude jedna koruna. Tipsport tak podle deníku E15 využil "Kalouskova triku", neboť při této ceně nemusí investoři platit z dluhopisů daň.

Emisi bondů v celkové výši 6,15 miliardy korun již schválila Česká národní banka. Je to letos zatím nejvyšší emise, kterou ohlásila soukromá česká nefinanční firma.

"Dluhopisy vydáme pravděpodobně na podzim. Jednání s prodejci teprve probíhají," řekl E15 generální ředitel Tipsportu Petr Knybel.

Tipsport Holding vydá dluhopisy v celkové hodnotě 1,9 miliardy a sesterský Tip-sport.net Holding pak za 4,25 miliardy. Obě emise budou v listinné podobě na jméno a mají pevný úrokový výnos 12 procent.

Společnosti Tipsport loni klesl zisk na 360 milionů z předloňských 373 milionů korun.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru