Co dnes očekáváme:

- sledujeme další vývoj ohledně nového registru vozidel. V pondělí nefungoval celý den kvůli potížím se spojením s databází hledaných aut. Není jasné, zda dnes bude systém funkční

- do Atén přijede takzvaná trojka, tedy mise mezinárodních věřitelů složená ze zástupců Evropské komise, Evropské centrální banky (ECB) a Mezinárodního měnového fondu (MMF)

- horní komora francouzského parlamentu začne jednat o návrhu změn v rozpočtu na letošní rok

- hospodářské výsledky za kalendářní druhé čtvrtletí dnes oznámí Apple, TomTom, AT&T, Whirlpool a další...

Rating Německa v ohrožení

Mezinárodní ratingová agentura Moody's zhoršila výhled ratingu pro Německo, Nizozemsko a Lucembursko na negativní. Tím tyto země varovala před ztrátou jejich nynějšího prestižního nejvyššího ratingu Aaa. Varování, že může v dalších dnech snížit rating těchto tří zemí, agentura zdůvodnila především nejistotou ohledně vývoje dluhové krize v eurozóně.

Zakázka pro advokáty

Ministerstvo zemědělství (MZe) si najalo advokátní kancelář Toman, Devátý a partneři. MZe firmu vybralo ve výběrovém řízení ze čtyř uchazečů. Kancelář má za úkol připravit restrukturalizaci ministerstva. Za sedmiměsíční práci má dostat podle rámcové smlouvy až 50 milionů korun, informuje dnešní vydání E15.

TV Óčko se propadá do ztráty

Hudební televize Óčko v loňském roce zvýšila ztrátu na 13 milionů z předloňských třech milionů korun. Tržby televizi loni klesly na 81 milionů ze 121 milionů v roce 2010. Kumulovaná ztráta za poslední tři roky přesáhla 45 milionů. Informuje o tom dnešní vydání E15 s odvoláním na roční závěrky, které má k dispozici.

Němci kupují americké kavárny

Firma Joh. A. Benckiser, která je investičním nástrojem německé podnikatelské rodiny Reimannů, se dohodla na koupi kultovní kalifornské sítě prodejen kávy a kaváren Peet's Coffee & Tea za zhruba miliardu dolarů (21 miliard Kč). Peet's získá finance na další rozvoj a Reimannové rozšíří své aktivity, uvedla agentura Reuters.

Konec francouzského večerníku

Večerník France Soir, který přes půl století patřil k nejznámějším francouzským periodikům, podle agentury AFP definitivně zanikl. List kvůli finančním potížím loni přestal jako první v zemi vycházet v tištěné podobě a snažil se přežít na internetu, ale obchodní soud v pondělí rozhodl o jeho konečné likvidaci.

Konkurence na tratích sílí

Na lukrativních dálkových železničních linkách v Německu v pondělí zahájil provoz druhý konkurent dominantního provozovatele Deutsche Bahn. Firma Hamburg-Köln-Express GmbH vlastněná z většiny americkým investorem začala jezdit mezi Hamburkem a Kolínem nad Rýnem.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru