Michal Viewegh je komerčně nejúspěšnějším českým spisovatelem. Každý rok mu vychází nová kniha a přitom sám říká, že za schopnost uživit se psaním vděčí hlavně šťastné náhodě. Přečtěte si další z rozhovorů ze letního seriálu IHNED.cz "Jak jsem vydělal svůj první milion".

V roce 1995 jste z nakladatelství Československý spisovatel odešel na volnou nohu. Jaké jste si v té době myslel, že to bude?

Odcházel jsem s tím, že se za rok vrátím zpět do zaměstnání, ale prodeje šly natolik dobře, že už jsem na volné noze zůstal.

Kdy jste začal věřit, že se dokážete psaním uživit? Dnes jste snad jediný, kdo to v České republice dokáže. Proč si myslíte, že to jste zrovna vy?

Po dvou třech letech na volné noze jsem začal opatrně věřit, že by to mohlo takhle vydržet napořád. K té druhé otázce: i v jiných zemích se psaním uživí jen několik šťastlivců, řádově 1 - 5 procent. Jsem samozřejmě rád, že do téhle kategorie patřím, ale uvědomuji si, že za to z velké části vděčím šťastné náhodě. Trocha vůle, pracovitosti a zřejmě i talentu je ovšem podmínkou.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jaké je to být nejúspěšnějším spisovatelem v České republice?
  • Zeptali jsme se spisovatele Michala Viewegha, autora úspěšných románů jako Báječná léta pod psa, Účastníci zájezdu nebo Román pro ženy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.