Generálním partnerem na nejnákladnějším turné v kariéře Karla Gotta, které začne 5. října v Táboře, bude společnost Agrofert. Jejím jediným vlastníkem je Andrej Babiš, který bývá označován za jednoho z nejvlivnějších a nejbohatších podnikatelů v Česku. Výše finanční podpory ani celkové náklady turné nebyly oznámeny.

"Gott je legenda, nezmar plný energie, plný elánu bez ohledu na věk, zaslouží si obdiv," řekl Babiš.

Babiš loni založil protikorupční hnutí ANO 2011 a chce se s ním zúčastnit parlamentních voleb.

"Smlouva je uzavřena s akciovou společností Agrofert, nikoliv s panem Babišem, a jejím obsahem je reklamní prezentace této společnosti. Společnost Agrofert si nakoupila reklamní prostor spojený s turné, to je vše," sdělili  Jaroslava Herzerů a Jan Adam z managementu Karla Gotta.

Techniku na turné bude převážet osm kamionů a jeviště se bude stavět den před koncertem a bourat se bude hned po jeho skončení. "Tak ohromná scéna a světla tady ještě u tuzemského zpěváka populární hudby nebyly," podotkli Herzerů a Adam.


Turné po 16 městech v České republice i na Slovensku vyvrcholí 8. prosince předvánočním koncertem v pražské O2 areně. Zazní skladby z loňského alba Sentiment a dojde i na novinky z desky Já toužil plout, která vyjde krátce před zahájením koncertní šňůry. Na ní Gotta doprovodí Boom!Band Jiřího Dvořáka, smyčcová skupina a hosté Monika Absolonová, Gabriela Gunčíková a Dasha.

Gottova hudební kariéra trvá už přes půl století. Po amatérských začátcích v kavárnách Alfa a Vltava začal v roce 1959 zpívat s orchestrem Karla Krautgartnera. Rok nato byl přijat na Státní konzervatoř v Praze, kde vystudoval operní zpěv. Celosvětově se s jeho písněmi prodalo přes 50 milionů desek, jen v německy mluvících zemích se jich prodalo 23 milionů.

Agrofert je jedničkou tuzemského zemědělsko-potravinářského sektoru. Konsolidovaný zisk skupiny vzrostl meziročně téměř o polovinu na 8,7 miliardy korun. Konsolidované tržby se zvýšily na 117,6 miliardy Kč.

Babiše loni americký časopis Forbes na svém žebříčku miliardářů zařadil na 937. místo s odhadovaným majetkem jedné miliardy dolarů (asi 20,7 miliardy Kč).

Nedávno se zařadil také mezi přední české vydavatele. Jeho od letošního března zdarma distribuované regionální týdeníky 5+2 dny vycházely koncem května už v půlmilionovém nákladu ve 39 okresech. Do srpna chce Babiš pokrýt svým titulem celou zemi. Náklad má vzrůst na milion kusů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru