Zemědělci postižení suchem získají od státu úlevy. Budou se týkat například odložení splátek při prodeji pozemků z Pozemkového fondu. Stát chce zemědělcům pomoci i při jednání s bankami o odložení splátek úvěrů. Novinářům to dnes řekl v Suchohrdlech u Miroslavi na Znojemsku ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

Bendl dnes na jižní Moravě navštívil několik obcí zejména na Znojemsku. Uvedl, že v některých místech byl dopad mrazů a sucha extrémní a nemá několik desítek let obdoby. Regionální agrární komora dnes odhadla, že škody na úrodě letos v kraji přesáhnou jednu miliardu korun.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.