Zbyněk Frolík je dalším úspěšným českým podnikatelem, který odpovídá na otázky IHNED.cz v rámci seriálu, kde byznysmeni prozrazují, jak uspěli nejenom na českém trhu.

Jak se nastartuje takový byznys se zdravotnickými potřebami? Kolik času jste prací trávil v počátcích a kolik dnes?

Univerzální návod asi neexistuje. Linet jsem zakládal těsně po revoluci, kdy podmínky pro podnikání byly v některých ohledech jednodušší než dnes, například nižší mzdové náklady, ale také všeobecné nadšení ve společnosti.

Často pak stačil ten správný nápad a ochota tvrdě pracovat. V mém případě ten nápad přišel v době, kdy jsem pracoval jako technický ředitel v nemocnici v Motole. Zvažovali jsme tehdy nákup speciálních atypických lůžek ze zahraničí, protože mezi českými výrobci nebyl nikdo, kdo by dokázal poskytnout stejně kvalitní řešení za dostupnější cenu.

To byl pro mne impulz k založení vlastní firmy, která by tuto mezeru na trhu zaplnila.
V prvních letech jsem firmou doslova žil – s kolegy jsme v dílně výrobou a hledáním správných technických řešení trávili dny, noci i víkendy.

Dnes už je to samozřejmě jinak. Na řízení společnosti se v mnohem více podílejí mladší kolegové a já mám více času na rodinu, přátele, sebe i další aktivity spojené s podporou vzdělávání a českého průmyslu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zakladatel a spolumajitel firmy Linet Zbyněk Frolík v rozhovoru pro IHNED.cz vzpomíná na podnikatelské začátky. V prvních letech jsem firmou žil, dnes už je to samozřejmě jinak, říká Frolík.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.