Německý automobilový koncern Daimler investuje do konce příštího roku dalších 600 milionů eur (přes 15 miliard Kč) do rozšíření výroby v továrně v německém městě Rastatt.

Chce tak uspokojit poptávku po luxusních vozech Mercedes-Benz.

Daimler rovněž potvrdil, že hodlá získat vedoucí pozici na trhu s luxusními automobily.

"Chceme, aby byl Mercedes-Benz nejpozději do roku 2020 jedničkou v luxusním segmentu, a to i z hlediska objemu prodeje," uvedl generální ředitel společnosti Dieter Zetsche. Zopakoval, že firma v letošním roce počítá s překonáním loňského prodejního rekordu.

Člen představenstva Daimleru Wolfgang Bernhard, který má na starosti výrobu vozů Mercedes, zdůraznil, že továrna v Rastattu bude po dokončení expanze pracovat na plný výkon. "Nedávno jsem četl, že 40 procent automobilových továren v EU funguje se ztrátou. Tento údaj mohu potvrdit, ale mohu potvrdit i to, že továrna v Rastattu mezi ně rozhodně nepatří," dodal.

Maybach končí, byl ztrátový

Daimler vyrábí kromě osobních automobilů nákladní vozy, v jejichž produkci je světovou jedničkou. Společnost loni v listopadu oznámila, že během dvou let ukončí výrobu superluxusních vozů Maybach, která je již řadu let ztrátová.

Německý časopis Manager Magazin v lednu uvedl, že Daimler plánuje do roku 2020 více než zdvojnásobit prodej luxusních vozů Mercedes na 2,7 milionu aut ročně. Zetsche již loni v září upozornil, že automobilka hodlá do roku 2020 předstihnout v prodeji domácí konkurenty BMW a Audi, a stát se tak jedničkou na světovém trhu s luxusními automobily.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru