Dosud neznámá skupina hackerů zveřejnila na internetu 450 000 přihlašovacích údajů k uživatelským účtům na portálu Yahoo!. Informace hackeři získali, když pronikli do nezabezpečené části portálu, uvedla ve čtvrtek agentura Reuters.

Zveřejněné přihlašovací údaje podle Reuters zřejmě slouží k přístupu do služby Yahoo! Voices, která umožňuje telefonovat prostřednictvím internetu.

Pro české uživatele to ale hrozba není, Yahoo! Voices u nás totiž prakticky nikdo nepoužívá.

Útok provedli hackeři z dříve neznámé skupiny D33DS.

Hackeři odbornému serveru CNET oznámili, že ukradení a zveřejnění informací byl "budíček (pro Yahoo!), ne bezpečnostní hrozba". Prý chtěli ukázat na slabá místa v zabezpečení systémů Yahoo!, které označili za laxní.

"Na serverech patřících Yahoo! už bylo zneužito mnoho děr v zabezpečení a tyto útoky způsobily mnohem více škody než to, že my jsme zveřejnili (ukradené) údaje," uvedli hackeři v prohlášení. Zároveň vyzvali portál, aby nebral chyby ve svém bezpečnostním systému na lehkou váhu.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru