Na stáncích na letošních olympijských hrách je zakázáno prodávat jiné hranolky než od McDonald's. Americká firma, která patří mezi hlavní sponzory celé akce, si monopol vynutila v rámci smlouvy s pořadatelskou komisí.

"Jedinou výjimkou jsou případy, kdy se (hranolky) podávají s rybou," vzkázal olympijskému personálu jeden ze stánků v Londýně. Bez této výjimky z pravidla by prodejci nemohli servírovat ani oblíbené britské národní jídlo "fish and chips".

Zákaz se týká všech 800 prodejců občerstvení na 40 místech po celé Británii, kde se budou hry konat, píše britský deník Daily Mail.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.