Největší slevový server na světě, americký Groupon, plánuje ve střední Evropě zřídit centrum sdílených služeb.

Napsaly to v úterý slovenské Hospodárske noviny, podle kterých favoritem pro umístění investice je Česko před Slovenskem.

"Máme (Slovensko) výraznou šanci projekt získat, no Češi jsou ještě o krok před námi," citoval list zdroj obeznámený s projektem. Důvodem je, že Česko má v těchto typech investic silnější postavení než Slovensko.

Nové centrum Grouponu by se pravděpodobně zaměřovalo na finanční a účetní procesy. Hodnota investice známa není, americká firma by na začátek prý mohla zaměstnat desítky lidí. Společnost už dříve založila v obou zemích své pobočky.

Partner auditorské poradenské společnosti KPMG Ľuboš Vančo soudí, že výhodou Slovenska jsou nižší náklady na pracovní sílu než ve vyspělých zemích a levný pronájem kancelářských prostor.

"Rozhodující slovo bude mít dostatek jazykově vzdělaných lidí," dodal.

Groupon podle deníku už kontaktoval státní slovenskou agenturu SARIO, která má na starosti příchod zahraničních investorů. Oficiální jednání se zatím nerozběhla. Česká agentura CzechInvest případnou investici americké společnosti nekomentovala.

Prodejce slevových kuponů, který loni v listopadu vstoupil na burzu, v prvním čtvrtletí snížil ztrátu a prudce zvýšil příjmy díky rostoucí poptávce a zvyšujícímu se počtu zákazníků. Čistá ztráta se zmírnila na 11,7 milionu USD (243 milionů Kč) z loňských srovnatelných 146,5 milionu USD. Příjmy stouply o 89 procent na 559,3 milionu USD.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru