Japonský regulační úřad schválil plánovanou fúzi burz Tokyo Stock Exchange (TSE) a Osaka Securities Exchange (OSE). Obě firmy to oznámily ve čtvrtek. Spojením podniků podle internetového serveru BBC vznikne největší akciový trh v Asii a třetí největší na světě.

"Vzhledem k opatřením, která obě strany navrhly, by neměla být konkurence v žádné konkrétní oblasti obchodování výrazněji narušena," uvedl úřad. Předpokládá se, že spojení burz se uskuteční na začátku příštího roku. Fúzi ještě musí schválit akcionáři.

Hospodářský růst Japonska v posledních letech zpomaluje. Čína tak loni připravila Japonsko o pozici druhé největší ekonomiky světa. Hospodářský útlum vedl rovněž k poklesu zájmu firem o registrací akcií na japonském trhu. Burzy v Číně a Hongkongu naopak zaznamenaly nárůst nových akciových emisí.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru