Česká republika se v žebříčku konkurenceschopnosti propadá na stále nižší pozice. Podle strategie bychom ale do roku 2020 měli být v tomto ohledu mezi prvními 20 zeměmi. Ministerstvo průmyslu a obchodu proto hledá cesty, jak negativní trend zvrátit.

Bývalý náměstek ministra průmyslu a obchodu Martin Tlapa vidí mimo jiné příležitost v podpoře tvořivosti, a to už na školách.

"V porovnání se světem se u nás vyučuje formou memorování fakt a chybí tam podpora tvořivosti. Na školách jsou úspěšní ti, kteří si pamatují jednotlivé kapitoly, ale už nepodporujeme to, co ve světě je," řekl na přelomu května a června v rozhovoru pro IHNED.cz Martin Tlapa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.