Dotazy a odpovědi

Pro koho je program určen?

Zejména malým a středním podnikům, které mají omezenější přístup k finančním zdrojům, pomůže program pokrýt náklady spojené se zahraniční spoluprací.

 

Jak probíhá výběr projektů?

Přihlášené projekty se hodnotit ve dvoustupňové veřejné soutěži. Posuzován bude nejprve jejich soulad s cíli a pravidly programu. Poté nezávislí oponenti zhodnotí další kritéria, například přidanou hodnotu projektu, návratnost investic nebo podnikatelské příležitosti, které z projektu plynou. Hlavní podmínkou je to, že podpořený česko-zahraniční projekt musí vést k technologicky vyspělému výrobku.

 

Jak velká může být maximální podpora?

Společný projekt českého podnikatelského subjektu a zahraničního partnera, který povede k zavedení či rozšíření výroby technologicky vyspělých výrobků, může být podpořen maximální částkou 200 tisíc eur, která zároveň nepřekročí polovinu uznatelných výdajů. Do nich lze zahrnout mzdové náklady projektu, náklady na zařízení a programové vybavení, na materiál, vodu a energie, náklady na nákup služeb včetně nákladů spojených s cestováním a ubytováním a další režijní náklady.

České firmy mohou dostat od agentury CzechInvest na podporu spolupráce se zahraničními partnery celkem 40 milionů korun. Koncem června byla vyhlášena I. výzva, projekty, které uspějí a dostanou příslib dotace, budou známy 30. září letošního roku. Informoval o tom mluvčí CzechInvestu Štěpánka Filipová.

Cílem projektu je rozvíjet výrobu technologicky vyspělých výrobků a stimulovat spolupráci se zahraničím. „Zejména malým a středním podnikům, které mají omezenější přístup k finančním zdrojům, pomůže program pokrýt náklady spojené se zahraniční spoluprací,“ konstatuje generální ředitel agentury CzechInvest Miroslav Křížek.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 10 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.