"Do všech pozic jsem údajně nastupoval jako příliš mladý. Uspět v takové situaci dokážete, jen když pracujete víc než ostatní a máte jasné výsledky. Průměrný výkon, tolerovatelný u jiných, vám nikdo tolerovat nebude. A ženy tohle všechno musí zvládnout i s péčí o rodinu, což je těžké," říká Špicar v rozhovoru, který zahajuje nominace 8. ročníku ankety HN - Top 25 žen českého byznysu.

HN: Letos zasednete v porotě ankety HN - Top 25 žen českého byznysu. Už máte rozmyšleno, podle čeho budete nominace byznysmenek posuzovat?

Zajímá mě, jaké má firma pod jejich vedením výsledky. Jestli ji dokážou vést tak, že je schopna reagovat na měnící se trendy na trhu, a jejich business plán je dlouhodobě udržitelný. Zda dokážou ve svém oboru přicházet s inovacemi, obklopovat se kvalitními spolupracovníky a vytvářet pro ně atraktivní pracovní prostředí. Ve státní správě i ve Škodovce jsem poznal, že lidé jsou pro úspěch každé firmy klíčoví. Za důležitý úkol top manažera považuji schopnost získat na trhu ty nejlepší a udržet je v týmu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.